Emlakçlığa Nereden Başlamalıyım

access_time1 yıl önce personDemo Hesap

Emlakçılık işine başlamak için önünüzde birkaç seçenek vardır. Kendi emlak ofisinizi açmak, başka bir ofisinin bayrağı altında bir ofis açmak (franchising) veya bir emlak ofisinde işi öğrenip bağımsız ofisinizi açmak. Bunlardan hangisini seçmenin en doğrusu olacağı bulunduğunuz çevreye, tecrübeye ve imkanlara bağlı olarak değişecektir.

Emlakçılık sektöründe, emlak danışmanı olarak hatırı sayılır bir geçmişin olması, çevreyi çok iyi tanıyor olmak ve sosyal ilişkilerin sağlam olması ve ileriye dönük olarak maddi birikim varsa direkt bağımsız ofis açarak başlamak iyi bir seçenek olacaktır.

Emlakçılık sektöründe bir geçmişin olmaması mesleği, mesleğin gerekliliğini bilmediğimiz anlamına gelecektir ki bu durumda iyi bir emlak ofisinde işe başlayıp mesleği öğrenmek ilk seçeneğe göre daha akıllıca olacaktır.

Bununla birlikte bir miktar birikmiş para ile size hem eğitim verecek hem hazır müşteri imkanı sunabilecek iyi bir firmadan franchise alarak piyasaya hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Franchise seçerken bir kaç hususu göz önünde bulundurmanız elzemdir.

  • Marka Türkiye'ye ne kadar yayılmış
  • Piyasada ki bilirnirliği ve imajı ne durumda
  • Türkiye genelinde kaç emlak danışmanı var
  • Teknolojiyi ne kadar kullanabiliyor
  • Emlakçılıkta sizi geliştirecek eğitimlere ne ölçüde yer veriyor.
  • Sizin ve potansiyel müşterileriniz için ne gibi katma değerleri var

Bu seçeneklerden her birini titizlikle değerlendirip sizin için en mantıklı olanı seçmeniz yararınıza olacaktır. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılabilirsiniz.

arrow_right emlakpro arrow_right emlak danışmanı arrow_right emlak broker arrow_right gayrimenkul uzmanı
Paylaşın: